Tarihçemiz

Bugün kısaca "TOPRAK İŞVEREN SENDİKASI" olarak bilinen Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayii İşverenleri Sendikası, dokuz İşveren ve işveren vekili tarafından "İstanbul Maden Ocakları ve Toprak Sanayii İşverenleri Sendikası" adı ile kurulmuş ve 01 Ocak 1961 tarihinde tüzel kişilik kazanarak çalışmalarına başlamıştır.
 
13 Ocak 1963 tarihinde yapılan III. Olağan Genel Kurul'unda "Türkiye Toprak Sanayii İşverenleri Sendikası" adını alarak o tarihten itibaren ülke çapında faaliyet göstermeye devam etmiştir.
  
02 Haziran 1967 tarihli II. Olağanüstü Genel Kurul'unda "Toprak, Seramik ve Çimento Sanayii İşverenleri Sendikası" olarak belirlenen unvanı, işkollarının birleşmesi nedeni ve yasa metnine uygunluk sağlamak amacı ile 13 Kasım 1983 tarihinde yapılan V. Olağanüstü Genel Kurul'unda "TÜRKİYE TOPRAK, SERAMİK, ÇİMENTO VE CAM SANAYİİ İŞVERENLERİ SENDİKASI" olarak değiştirilmiştir.
  
Toprak İşveren Sendikası, 20 Aralık 1962 tarihinde kurulan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun kuruluşundan bu yana üyesidir.

                                                   
SENDİKAMIZ KURUCULARI

Muzaffer BUDAK
İnşaat Yüksek Mühendisi
 
Rebii GORBON
Yüksek Mimar
 
Rafael MORİ
Makine Yüksek Mühendisi
 
Seyfettin DİKERDEM
Ekonomist
 
Muzaffer BERBEROĞLU
Yüksek Mimar Mühendis
 
Faruk TAMER
Ekonomist
 
Tarık ZİYAL
Ekonomist
Adnan DEMİRCİ
Madenci
Ömer İNÖNÜ
Yüksek Mühendis

Beylerbeyi Mahallesi, Havuzbaşı Sokak No: 40 Üsküdar 34676 İstanbul - Türkiye

toprak@toprakisveren.org.tr

0216 422 09 39

0216 422 09 49