SEREL Seramik TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

 

SEREL Seramik TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

 

 

MATEL Hammadde San. ve Tic. A.Ş. SEREL Seramik Fabrikası,

Ege Bölgesinde ve Seramik Sektöründe

TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Almaya Hak Kazanan İlk Firma

 

 

SEREL, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesini belgelemek üzere uluslararası kalite belgesi standardında olan TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi‘ni almak için Ege Bölgesi genelinde ilk başvuran sanayi şirketi oldu.

 

TSE uzman denetçileri tarafından fabrikada yapılan kapsamlı bir denetim sonrası MATEL Hammadde San. ve Tic. AŞ. SEREL SERAMİK Fabrikası hem Ege Bölgesinde hem de Seramik  sektörü içerisinde belgeyi almaya hak kazanan ilk firma oldu.

 

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesinde rehber niteliğinde olan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu hazırlanmıştır. Kılavuz kapsamında getirilen tedbirler, sanayi işletmelerinde çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin, yani tüm paydaşların sağlığını gözetmektedir. Kılavuz kapsamında yapılacak denetimler sonucunda sadece salgın dönemi için değil aynı zamanda salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesini de sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

SEREL Seramik TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayii İşverenleri Sendikası
Beylerbeyi Mahallesi, Havuzbaşı Sokak, No 40 34676 Üsküdar/İstanbul TÜRKİYE

toprak@toprakisveren.org.tr

0216 422 09 39

0216 422 09 49

nem kurutmakoku gidermevaillant servisdemirdöküm servisforklift kiralamawebtasarımrover yedek parçateleviyon servis